Gluren bij de buren – 29 juni 2025

Op 29 juni speelden we bij Gluren bij de Buren.


Een kopje koffie

Dieke en Lotte

Eén kopje koffie – VOF De Kunst

Dames, het zwarte goud stroomt jullie beide door de aderen. Jullie zijn dé stoere dames in het mannenbolwerk van de koffiehandel.

Dieke, jij reist je hele leven al over de wereld op zoek naar de beste koffiebonen, de beste plantages en de beste omstandigheden voor de koffieboeren. Jij maakt je daardoor al lang hard voor betere prijzen en leefomstandigheden voor de koffieboeren en hun dorpen.

Lotte, jij bent de drijvende kracht achter de massale import van koffie naar Europa. Iedere handelaar of importeur moet langs jou. Jij bent echt een gewiekste zakenvrouw.

Jullie twee spreken elkaar geregeld 1-op-1. Zeker nu de koffieprijzen door het plafond gaan, willen jullie samen bomen over oplossingen en alternatieven.

Dieke, jij bent net terug van werkbezoeken in Costa Rica en hebt daar een aanbod gekregen dat je niet mag/ durft te negeren.

Jullie spreken elkaar hier net na Dieke’s reis naar Costa Rica.

Liefste zusje

Tessa en Christian

Murderer – Ren

Tes en Kris, jullie zijn grote broer en kleine zus, telgen van de roemruchtige Deventer criminele familie. Na alle recente afrekeningen binnen de familie is Kris nu ineens de oudste. Dus is Kris daarmee de baas.

Kris en Tes, jullie zijn nu net terug in het thuishonk na de éerste overval met kleine Tes. Met succes (In Den Haag oid?)

Tes, jij bent al lang erg vaardig en genadeloos met jouw wapen. Met reden. Maar ben jij ook zo stoer om dat aan je grote voorbeeld Kris te vertellen ?
Kris, jij zag vandaag voor het eerst hoe snel, maar ook hoe genadeloos je kleine zusje is met haar wapen. Jij zag ook plezier bij Tes toen ze… Wat schuilt er achter dat onschuldige koppie..?
Kris en Tes, jullie zijn dus nu net terug in het thuishonk na de éerste overval (met kleine Tes).

Spoiled kids

Lotte en Esther

Esther je bent alleenstaande moeder van Lotte. Maar sinds kort is Lotte op zichzelf gaan wonen. Je hebt jezelf beloofd nu ECHT haar haar eigen dingetjes te laten doen…

Lotte sinds kort woon jij op jezelf! En heb je jezelf 1 ding voorgenomen. Jij gaat het allemaal ZELF doen!

Na de eerste maand zijn jullie op de koffie bij Lottes nieuwe huisje… benieuwd hoe het de afgelopen maand is vergaan

Fluitend vrienden

Christian en Patrick

duifies duifies – de vrolijke zusters en hun vrienden

Christian
Al twintig jaar zijn jullie buurmannen en beste maatjes. Barbecues, Formule 1, kerstborrels, dat is vaste prik. Maar de laatste tijd is er iets… vreemd. Rare geluiden uit zijn schuur, vage antwoorden over zijn werk. En nu, op zondagmiddag biecht hij het op. Eindelijk.

Patrick
Je hebt een geheim. Geen affaire, geen wietplantage, nee, je bent postduivenfluisteraar. Met fluitsignalen, een stiekem Instagramaccount en een sponsor uit België. Elke avond oefen je affirmaties voor onzekere duiven. Zondag is het kampioenschap. En je hebt iemand nodig om je duif op te vangen.

Bemoederen

Esther en Kevin

Scar tissue – Red Hot Chillipeppers

Jullie zijn broer en zus, waarbij jij Kevin het nakomertje bent. Jullie moeder was manisch depressief, wat bij jullie beide voor littekens heeft gezorgd. Jullie vader is na de geboorte van Kevin met de noorderzon vertrokken.

Esther jij moest al vroeg de rol van moeder op je nemen, terwijl jullie beide geen goed voorbeeld van een moeder hadden. Dit maakte van jou een zelfstandige, iets eenzame vrouw.

Kevin jij voelde je altijd bemoederd maar bent aan de andere kant ook onzeker. Jullie hebben een week geleden jullie moeder begraven en zijn vandaag het huis van jullie moeder aan het leeghalen. Jullie proberen wat af te spreken om elkaar te blijven zien, wat leidt tot een verhit gesprek omdat Esther direct in de regelstand gaat terwijl ze vergeet dat jij, Kevin, ook volwassen bent.

I guess to you I’m just a clown

Patrick en Dieke

You to me are everything – Children of the ghetto
Locatie: De kleedkamer van de clown, na de voorstelling.

Jullie zijn een half jaar samen.

Dieke. Je bent clown. Je hebt net je voorstelling gespeeld – weer iedereen flink laten lachen. Jij voelt: dit met Patrick kan iets moois worden. Maar alleen als hij je écht ziet. Niet alleen als ‘de leuke clown’, maar als partner, als vrouw, als mens.

Patrick. Je werkt in een formele, ambitieuze wereld – consultancy, kantoren, netwerkborrels. Daar gaat alles over controle, stijl en succes. Je houdt van Dieke, je vindt haar geweldig, oprecht. Maar ze past niet in je wereld, en dat weet je. Dus je houdt haar liever geheim.Je wacht haar op bij haar kleedkamer