Daughters – John Mayer
Ouder en dochter. Jullie zijn net een week terug van avontuurlijke 3 weken Vietnam, waarin jullie samen hebben geraft, gehiket en zelfs een bungeejump hebben gedaan. Kind, het was onwijs gaaf om zo drie weken met je ouder op stap te zijn. Je had nooit geweten dat die zo avontuurlijk was! Behalve wanneer je je bezeerde, dan kwam die verstikkende zorgzaamheid weer naar voren.
Ouder, deze vakantie heeft jou tot een nieuw inzicht geleid; je hebt de afgelopen tijd een besluit genomen, iets wat je nu dolgraag met je dochter wil delen.
Kind, jij hebt zojuist bij binnenkomst je schouder tegen de deurpost gestoten
Jullie zijn de Kerstman en Robin, een elf.
Robin, jij bent een jonge, bevlogen elf die met lede ogen aanziet hoe de Noordpool steeds kleiner wordt door de opwarming.
Kerstman, jij bent een oude witte man die denkt ‘na ons de zondvloed’ en de speelgoedfabriek gewoon nog ouderwets met een dieselaggregaat aanstuurt, want hoe kom je anders aan voldoende stroom?
Vandaag zien jullie hoe er een grote scheur in het ijs steeds dichterbij de fabriek komt
Persoon 1, jij hebt een goed lopend bedrijf waarmee je boomhutten bouwt. Vooral nu veel kinderen op hun eigen tuin zijn aangewezen, lopen de zaken goed. Jullie verdienen er goed aan en Persoon 1, jij vindt je werk heerlijk om te doen.
Persoon 2, jij kon door het succes van Persoon 1 minder gaan werken en zorgt dan dus nu ook met veel plezier voor jullie 3 kinderen (2 van jullie samen en 1 uit een eerdere relatie).
Persoon 1, omdat de zaken zo goed gaan, zal jij er binnenkort iemand bij moeten hebben om het werk nog aan te kunnen. Je hebt iemand in gedachte; Filip, je eerdere compagnon. Met hem heb je, 20 jaar geleden het bedrijf opgezet. Je hebt echter daarna ook een relatie met hem gehad en je oudste is dan ook zijn zoon. Deze relatie ging echter uit en niet veel lang daarna heb je Persoon 2 ontmoet. Je bent wel samen blijven werken met Filip, maar Persoon 2 heeft je destijds gevraagd om hiermee te stoppen.
Je besluit dit vanavond na een avondje cabaret met hem te overleggen.
Speler 1: Je bent 35 jaar. Nog maagd. Je woonde tot nu bij je ouders. Maar je hebt elders werk gevonden en gaat nu verhuizen naar een andere plaats. Je ouders vinden dat je nu aan de man / vrouw moet. Zij hebben een afspraak gemaakt met een datingbureau in het dorp. Je bent opgevoed in een orthodox christelijk gezin en woonde al die tijd in een dorp op de bible belt. Je gaat naar het datingbureau, vooral met de intentie om nu eindelijk eens “los” te kunnen gaan en seks te hebben.
Speler 2: Je runt een christelijk datingbureau. Je klandizie komt uit de omgeving, gelegen in de bible belt. Het is niet ongewoon dat de ouders jou vragen iets te zoeken voor hun kind.
Jullie, A en B, zijn in de ogen van familie en vrienden het toonbeeld van een goede relatie. Maar A, al wil je het niet toegeven, je maakt je erg zorgen over de hoeveelheid pakketjes die de laatste anderhalf jaar voor B worden afgegeven.
Jullie kiezen vandaag samen het definitieve boeket voor jullie bruiloft van volgende week.
Jullie wonen samen op een leuke bovenwoning. Bovendien hebben jullie op loopafstand een heerlijke volkstuin. En nu heeft een van jullie een nestje schattige jonge katten.
A, jij bent nooit zo’n dierenvriend geweest, maar hebt dat altijd voor je lief weten te verbergen.
B, jij weet dat dit is wat jij echt wilt: twee van die schattige kittens die altijd aan je zijde mee gaan naar je volkstuintje.
Jullie komen net terug van een bezoek aan het nestje jonge katjes.
Persoon 1: Jij bent rijk geworden door de rensport, met honden. Je hebt hier goud geld mee verdiend en bent hier zeer tevreden over.
Persoon 2, jij bent de pas aangetrouwde familie en walgt van de houding van persoon 1. Die telkens maar doet alsof hij de grootste prestatie heeft geleverd en daar rijk mee is geworden. Je bijt op je tong want je partner heeft je gevraagd om niets te zeggen, en heeft je gevraagd al helemaal niet te zeggen dat je het zielig vindt.
Our house – Madness
A en B. Jullie zijn 10 jaar buren met een goede relatie. Af en toe bij elkaar op bezoek, ruik je een bbq dan schuif je toch gewoon even aan? Enzovoorts
A: jij raakte jaren geleden in een depressie en werd hierdoor arbeidsongeschikt verklaard. Je dreigde hierdoor in de financiële problemen te komen. Maar een goede buur is beter dan een verre vriend! Jij verdient nu bij B bij als huisoppas/schoonmaakster en dergelijke klusjes. Dit geld houdt jouw hoofd boven water, zonder dit geld kun je alles kwijtraken.
B: Dit heb jij gedaan omdat jij de situatie van A niet langer kon aanzien. Je bent prima in staat om zelf je huis te onderhouden dus je doet dit puur uit de goedheid van je hart. Maar nu met de vele crisissen in dit land en stijgende inflatie… kun jij helaas A niet meer in dienst houden. Maar hoe ga je dit nieuws brengen?
Jullie zijn 2 vrienden op kampeervakantie.
Persoon 1 heeft als real life Indiana Jones echt de tijd van zijn/haar leven.
Persoon 2 heeft al 4 nachten bijna niet geslapen, is verbrand en zit onder de muggenbulten
Toch doen jullie nog een laatste poging voor een hike naar de ‘magic waterfalls’.
You’re so vain – Carly Simon
Dieke. Je bent een gevestigde psycholoog. Jaren geleden had je iets kortstondigs met Kevin. Dé Kevin. Nog relatief jong, maar hij was al groots – in werk, denken, uitstraling.
Nu zie je hem weer, op een borrel over mentale veerkracht. Iets van toen – bewondering, hoop misschien – zit nog steeds onder je huid. Hij denkt vast dat je hier voor hém bent. En dat maakt je woedend. Omdat het waar is.
Kevin. Je bent succesvol. Bekend van media, boeken, praatprogramma’s over persoonlijke groei. Je weet welke indruk je achterlaat bij de mensen om je heen. Dieke is hier voor jou, dat weet je. Ze was een kort hoofdstuk, maar toch.. als ze maar niet dat ene heeft onthouden wat je ooit alleen tegen haar hebt durven zeggen.
In de rustige pantry treffen jullie elkaar.