A, jij bent een doorgewinterde politicus van het zuiverste soort én luis in de pels van De Tweede Kamer. Maar de jonge generatie, onder leiding van B, maakt je steeds vaker openlijk belachelijk. Na de aftrap van het nieuwe parlementaire jaar sta je nu, duurzaam als altijd, op de bus te wachten. Naast B.
Jullie vader is een half jaar geleden overleden. Hij was een markant en excentriek figuur. Hij stond een beetje bekend als de dorpsgek, al was iedereen dol op hem.
Jullie stonden beiden duidelijk in zijn schaduw en moeten dan ook nu een beetje wennen aan het licht. Doordat jullie vader zoveel aandacht opeiste hebben jullie nooit veel aandacht voor elkaar gehad.
De laatste tijd hebben jullie meer gesprekken gevoerd dan ooit tevoren. Jullie moeten ook wel, want er is genoeg wat uitgezocht moet worden. Jullie doen het stap voor stap.
Vandaag is zijn verzameling kittige theekopjes aan de beurt.
Esther je bent alleenstaande moeder van Lotte. Maar sinds kort is Lotte op zichzelf gaan wonen. Je hebt jezelf beloofd nu ECHT haar haar eigen dingetjes te laten doen…
Lotte sinds kort woon jij op jezelf! En heb je jezelf 1 ding voorgenomen. Jij gaat het allemaal ZELF doen!
Na de eerste maand zijn jullie op de koffie bij Lottes nieuwe huisje… benieuwd hoe het de afgelopen maand is vergaan
Julia, jij wilde afreizen naar het jaar 2345, maar daar aangekomen, lijkt er toch iets mis te zijn gegaan. Je bent aangekomen in het jaar 1545 en je bevindt je op een slavenschip. Arjen, jij bent slavenhandelaar en er bevindt zich ineens een witte vrouw op jouw schip.
Julia, je rijke man is vaak van huis. Je hoeft niet te werken en komt je dagen dan ook door met cocktails drinken met je buurvrouwen, de poedel uitlaten, je mooi maken en baantjes trekken in je zwembad. Eigenlijk verveel je je dood en ben jij wel in voor een verzetje.
Dat verzetje is de laatste tijd tuinman Patrick. Met zijn zongebruinde gezicht en sterke armen is hij een plaatje om naar te kijken.
Je hebt de uitdaging aangenomen met je vriendinnen om eens te kijken hoever je het kan laten gaan bij hem.
EM, jij bent goed in je werk en hebt het ver geschopt. Het lijkt je allemaal aan te komen waaien; daar geniet je flink van en maak je ook goed gebruik van.
DT, jij bent er eentje van 12-steden, 13-ongelukken. Gelukkig heb jij een financieel sterke basis door jouw familie. Los van al jouw fiasco’s weet jij je altijd te presenteren als een zelfbewuste, sterke persoon. Met groot succes.
DT en EM, jullie mogen elkaar zeker niet; wel hebben jullie al jaren een lucratief bondje. Dat legt jullie geen windeieren. Tot nu toe. DT, terwijl jij vandaag een groots succes viert, heb jij EM, een heel dom gebaar gemaakt. Online word je afgemaakt. En juist in de periode kan jij DT niet ontwijken.
(Jullie staan nu heel even op de enige plek van rust, naast elkaar.)
A en B, jullie zijn beste vrienden en op vakantie. Eindelijk helemaal uitchecken en de piste af. Jägermeister, kaizersmarln, die knappe skileraar. Dit doen jullie al jaren.
A, jij kijkt ieder jaar uit naar deze week. Alleen, B lijkt het werk niet helemaal los te kunnen laten. Net als vorig jaar. En het jaar ervoor. En het jaar daarvoor…
Persoon 1: In de tweede wereld oorlog is een belangrijk erfstuk van jullie familie door de Duitsers afgenomen. Jij bent hier altijd zeer verbitterd door geweest.
Persoon 2: jij weet dat je grootouders grootste wens is dat het erfstuk terug komt. Na een grote zoektocht heb je het erfstuk gevonden en is het je gelukt om het erfstuk in je bezit te krijgen. Je gaat het dadelijk vol trots aan persoon 1 presenteren. Wat die niet weet is dat de vorige eigenaren het eigenlijk niet af wilden geven, ook jij hebt het dus geroofd.
Arjen, de mannen in jouw familie kunnen tijdreizen. Dit goed bewaarde geheim wordt door elke man in jouw familie anders gebruikt. Jij gebruikt het al jaren om naar het jaar 2345 te gaan en bij uitvinder Christian op bezoek te gaan. Deze briljante uitvinder is vooruitstrevend in zijn tijd en jullie zijn ‘bevriend’ geraakt. Wat Christian niet weet is dat jij al jaren zijn uitvindingen afkijkt en dan in je eigen tijd doet alsof jij ze bedacht hebt.
Christian sinds een tijdje heb jij door dat elke keer wanneer jij een nieuwe uitvinding doet, dit nieuw in jouw tijd is. Maar wanneer Arjen langs komt en weer vertrekt, lijkt je omgeving het opeens doodgewoon te vinden wat jij hebt uitgevonden. Je wil je vriend hier bij een volgend bezoek eens naar vragen.
Jullie zijn partners die in Deventer een klein maar kwalitatief goed restaurant runnen. Na de tijd van Corona willen jullie weer vol gas goed eten verzorgen en een vol restaurant hebben. Jullie hebben een goede shift gedraaid maar helaas zijn er ook drie keer borden terug gestuurd naar de keuken. Te zout, te flauw te pittig.
Kok, na de kerst heb je waarschijnlijk Corona gehad, maar tot op heden ben je je smaak kwijt.
Partner, jij snapt niet wat er aan de hand is en waarom er borden terug komen.