Het improvisatie format ‘De Vloer op’ is een Nederlands televisieprogramma, ontstaan in 2000. Aan de hand van een korte casus spelen de acteurs een geïmproviseerde scène.Wat wij zo tof vinden aan dit format is dat het altijd weer verrassend is. Het combineert acteren en improviseren met schrijven, drie elementen die we vaker opzoeken. Omdat de casussen vaak realistisch zijn, kan het publiek zich goed verbinden met dat wat er op het podium gebeurt. Het format leent zich ook voor creativiteit en eigen invulling, niet alleen voor de spelers, maar ook voor de schrijver.

Om meer oefen- en speelmateriaal te hebben willen we graag verhalen uitwisselen. Bekijk ons (groeiende) aanbod aan ‘De Vloer op’ scènes.

We horen graag hoe onze verhalen door jullie gespeeld werden en als of zelf ook  mooie situaties hebt, laat het ons weten

Tip bij het spelen; verander ‘persoon #’ in de naam van je speler.


D’r zat nog geen krasje op!

Patrick, Jij hebt zojuist je auto meegegeven aan valet Nynke. Wanneer die terug komt met je auto blijkt die compleet vernield te zijn.

Nynke, voor zover jij weet is dit de staat van de auto hoe Patrick hem meegegeven heeft.


Het is onvoorstelbaar, wat ik bij anderen gedaan kan krijgen.

Jullie zijn al jaren kroegvrienden en ontmoeten elkaar elke donderdagavond in kroeg ’t Ankertje’. Jullie kennen elkaar van deze kroeg, waar jullie elkaar ontmoette aan de bar. Standaard beginnen jullie met een maaltijd en een pilske, daarna een kopje koffie en nog 5 biertjes. Deze vaste volgorde houden jullie al jaren vol.

Totdat jij, Persoon 1, hier drie weken geleden hier plotseling mee stopte. Zonder ook maar iets aan Persoon 2 duidelijk te maken, kwam jij 3 weken niet opdagen.

Persoon 2 , jij bent al die tijd trouw blijven gaan en elke week hoopte jij dat Persoon 1 weer door de deur kwam. Vorige week wist de bardame je te vertellen dat Persoon 1 nog een immens grote rekening open heeft staan, maar dat ze hem niet kon bereiken om deze te betalen. Vandaag zie je, op weg naar de kroeg, Persoon 1 over straat lopen. Na wat twijfel besluit jij navraag te doen wat er met je goede kroegvriend aan de hand is.


Ik heb het zelf gemaakt

Speler 1, jij bent juwelier. Je hebt al 8 jaar een eigen zaak waarin je sieraden verkoopt. De helft van jouw collectie bestaat uit sieraden die je zelf maakt.

Maar in deze 8 jaar heb jij al 7 inbraken gehad. Niet alle inbraken zijn even succesvol, soms lukt het de overvallers om maar een paar sieraden mee te nemen. Hoewel je geïnvesteerd hebt in dure beveiligingstechnieken, kom je er zo bij het openen achter dat er weer een overval heeft plaats gevonden.

Speler 2, jij hebt vannacht een groot deel van de collectie mee genomen, maar zit vol berouw. Je speelt met de gedachte op de buit terug te brengen en besluit daarom een bezoekje te brengen aan de juwelier.


Op zoek naar jezelf

A en B, jullie zijn beide aan het backpacken in Zuidoost-Azië.

A, jouw reis kan niet beter. Je hebt de mooiste dingen gezien, wat je ook allemaal vakkundig hebt vastgelegd op The Gram. Je had de mazzel bij die ene zonsopkomst en de mensen zijn allemaal uiterst vriendelijk. Vorige week heb je, na een fullmoon party, je bovenste hostelbedje gedeeld met die ene leuke persoon. Die was de volgende ochtend weliswaar er vroeg vandoor, maar met jouw geluk weet jij zeker dat je die persoon nog wel tegen zult komen. En verrek. Na en paar dagen te hebben genoten van een gratis upgrade in een pittoresk resort, blijkt op het busstation die ene persoon te staan….

B, jouw reis is kut. Jaren heb je gespaard voor deze levens-veranderende droomreis, maar in plaats van jezelf te vinden, ben je bijna alles verloren. Op dag 2 al was je portemonnee gestolen en je bent al minimaal vier keer afgezet. Je hebt de moed maar opgegeven en het op een drinken gezet. Vorige week ben je nog na een of ander fullmoon feestje met de eerste de beste persoon naar het hostel gegaan. Wat een slechte nacht. Die hoef je nooit meer te zien. En nu sta je hier dan, bij het busstation in een of ander godvergeten oord, op de bus te wachten. Het duurt en duurt, en wie staat daar?


Sitting on the dock of the bay

Speler 1, jij zit op je oude dag te genieten van een biertje in de zon. Je bent een gepensioneerde scheepsbouwer en bekijkt op je gemak de schepen die voorbij komen. Denkend aan vroeger komt er ineens een oude bekende je tegemoet gelopen.

Speler 2, jij bent vroeger jong getrouwd met speler 1 en al snel kregen jullie kinderen.

Speler 1; jij kwam op een dag terug van het werk en trof daar niemand mee aan. Van de een op de andere dag waren je partner en kinderen weg. Je hebt nooit meer iets van ze gehoord. Tot vandaag.

Speler 2; vandaag besluit je je oude geliefde op te zoeken om uit te leggen wat er al die jaren geleden gebeurd is.


de Mier en de Eekhoorn

Happy Birthday – Stevie Wonder

Mier had taart gebakken. Voor Eekhoorn, want die was jarig. Maar de taart had zo lekker geroken, dat Mier nu vastzat. Muurvast. Ze kon niet meer naar voren of naar achteren. Had ze maar niet zoveel gegeten. Verdrietig dacht ze dat Eekhoorn haar nu nooit meer zou willen zien omdat ze niet op zijn verjaardag kwam.

Eekhoorn was uitgelaten. Eindelijk zou hij met Mier samen op het bankje alleen in de zon zitten. Olifant was ook nog even langskomen voor zijn verjaardag, maar hij had hem weggestuurd. Hij wilde Mier iets belangrijks vragen. Iets fijns. Maar waar bleef ze nou toch?


Mijn werk was toch goed?

Persoon 1, jij bent na 15 jaar trouwe dienst zojuist plotseling ontslagen. Je hebt je werk altijd met veel plezier gedaan en je ontslag zag je totaal niet aankomen. Er lijkt ook een niet duidelijk aanwijsbare reden te zijn.

Persoon 2, jij hebt zojuist persoon 1 moeten ontslaan. Aangezien persoon 1 ontroostbaar was, biedt je aan met hem/haar mee het pand uit te lopen.

Jullie staan samen in lift wanneer deze plots vast komt te zitten.


De verrassing

Jullie zijn een stel op een romantische vakantie op een zonnige bestemming.

Persoon 1, jij hebt een verrassing voor persoon 2 (of dit een goede of slechte verrassing is mag je zelf bedenken). Je bent al de hele dag de moed aan het verzamelen om de verrassing te delen.

Persoon 2, jij wilde eigenlijk al 3 dagen geleden naar huis.


Hand in hand

I want to hold your hand – The Beatles

A en B, jullie hebben een relatie.

A, nadat B herhaaldelijk is vreemd gegaan heb je een extreme verlatingsangst ontwikkeld.
B jij kwijnde weg in schuldgevoel. Want jullie zijn echt voor elkaar bestemd.

Daarom hebben jullie afgesproken elkaars hand nooit meer los te laten, letterlijk. Deze mooie belofte, ontstaan uit angst van A en schuldgevoel van B, is in de praktijk toch wat onhandig.

Wat doe je? Jullie zijn hand in hand aan het tuinieren.


Ik zag je wel

Persoon 1, jij hebt de nare gewoonte om dingen te ontvreemden van het kantoor.

Persoon 2, jij hebt dit gezien en hebt hiervan als bewijs foto’s genomen. In plaats van persoon 1 aan te geven, ga jij deze foto’s gebruiken om dingen gedaan te krijgen bij persoon 1.

Jullie spreken elkaar het magazijn. Persoon 2, jij hebt zojuist de deur achter jullie op slot gedaan.