Het improvisatie format ‘De Vloer op’ is een Nederlands televisieprogramma, ontstaan in 2000. Aan de hand van een korte casus spelen de acteurs een geïmproviseerde scène.Wat wij zo tof vinden aan dit format is dat het altijd weer verrassend is. Het combineert acteren en improviseren met schrijven, drie elementen die we vaker opzoeken. Omdat de casussen vaak realistisch zijn, kan het publiek zich goed verbinden met dat wat er op het podium gebeurt. Het format leent zich ook voor creativiteit en eigen invulling, niet alleen voor de spelers, maar ook voor de schrijver.

Om meer oefen- en speelmateriaal te hebben willen we graag verhalen uitwisselen. Bekijk ons (groeiende) aanbod aan ‘De Vloer op’ scènes.

We horen graag hoe onze verhalen door jullie gespeeld werden en als of zelf ook  mooie situaties hebt, laat het ons weten

Tip bij het spelen; verander ‘persoon #’ in de naam van je speler.


Ik dacht dat het echt was.

Jullie zijn beiden werkzaam bij de universiteit van Nijmegen. Speler 1, jij bent de directeur van de universiteit. Speler 2, jij bent hoogleraar aan de universiteit.

Speler 2, jij hebt in een onbewaakt moment op een phishingmail geklikt en daarmee een virus binnengehaald. Er is een datalek ontstaan en er is gijzelsoftware geïnstalleerd. De directie is op zoek naar de ‘dader’ van dit datalek. Je hebt eerder het vermoeden laten ontstaan dat een concurrerende universiteit dit heeft geïnstalleerd.


Nieuwe buren

Amanda, jij komt je voorstellen aan je nieuwe buren. Ze hebben de afgelopen tijd flink verbouwd aan hun klushuis, maar het is allemaal erg mooi geworden.

Rianne, jij bent net klaar met de verbouwing, de buren zijn heel geduldig geweest en je hebt een heel bijzonder bedankje in gedachten.


Say yes to the dress

A, het is zover. Jij gaat trouwen. Wat kijk je uit naar de dag. Van jouw moeder B heb je haar trouwjurk gehad om te mogen dragen. Pofmouwen, parels, kanten snot. Wal ge lijk. Je hebt hem laten vermaken, alleen… Dat ben je vergeten aan je moeder te vertellen. Het is de avond voor jouw huwelijk…


The Doctor’s Wife

The Doctor’s Wife – The Clockwork Quartet

A: Jij bent een briljante doctor! Al jaren ben jij het aanspreekpunt voor de medische wetenschap! En al jaren was je gelukkig samen met B, al sinds de middelbare school zijn jullie een stel en verslonden jullie alle muffins die jullie zagen. Maar helaas, er zijn ziektes die zelfs jij niet kan genezen. B is na een vreselijk ziekte bed overleden.

Hier ben je nooit bovenop gekomen. Voor al je kennen en kunde om dan zo je partner te verliezen. Voor jou was er geen andere. En om de pijn te verergeren…

Een paar jaar later was het medicijn ontwikkeld. Je bent toen als een bezetene gaan sleutelen aan een tijdmachine. Iedereen verklaarde je voor gek, en jij stiekem jezelf ook. Maar… HET IS GELUKT! Al hoewel… Je bent duidelijk terug in de tijd maar… Iedereen rijdt links? Niemand weet wat een internet is? Muffins worden als dodelijke wapens beschouwd!?

Jij beseft je dat je bent in een alternatief verleden terecht gekomen. Je hebt B alsnog weten op te sporen… Maar of ze in deze realiteit ziek is weet je niet.

B: In dit alternatief verleden was A een enorme rotzak tegenover jou! Dankzij A was elke dag van jouw middelbare school een regelrechte hel. Je hele leven is hierdoor 1 grote draaikolk van angst en onzekerheid geworden. En dan wordt zo’n monster ook nog eens een van de belangrijkste doctoren in de wereld! Waar is de gerechtigheid? Nou in het feit dat in deze wereld A aan een vreselijke ziekte is overleden.

Maar nu staat er een oudere versie van A opeens voor je MET het medicijn wat zijn ziekte had kunnen genezen. Is dit een zieke grap? Gelukkig ben je bewapend met een muffin… (aan de speler, je mag zelf bepalen of je in deze realiteit ziek bent)


Ik zou wel willen weten waarom hij van die lelijke kunst maakte.

Persoon 1, jij moet binnenkort verhuizen naar een ander, kleiner huis. Je hebt veel van je dagelijkse spullen al ingepakt, maar weet dat de grootste klus nog moet komen; de zolder.

Hier ligt alles van jouw zoon opgeslagen, die tien jaar geleden door een auto-ongeluk om het leven is gekomen. Je weet dat je niet alles mee kunt nemen, maar vindt het moeilijk om te bepalen welke dingen weggaan en waar dan heen.

Je hebt je vriendin Persoon 2 gevraagd om te komen helpen bij het inpakken.

Persoon 2, Persoon 1 heeft jou van te voren gevraagd sterk, rigoureus en steunend te zijn bij deze opruimactie.


Girls just wanna have fun

Girls just wanna have fun – Cyndi Lauper

Dieke, Saskia is jouw petekind en heeft het helaas niet getroffen in het leven. Haar moeder was jouw beste vriendin en al op jonge leeftijd maakten jullie samen slechte keuzes. Op en dag moest de moeder van Saskia na een ongeluk dat met de dood bekopen. Sindsdien zorg jij voor Saskia en dit doe je zo goed als je kunt.

Maar het gaat al een tijdje niet goed met Saskia, je ziet dat zij dezelfde keuzes maakt als haar moeder en besluit met haar in gesprek te gaan.


Uit de klauwen

Persoon 1, jij bent jaren geleden verzwolgen geraakt door een loverboy. In de trance van de loverboy heb je gebroken met je familie en vrienden en vreselijke herinneringen opgebouwd. Een die je gewaarschuwd had voor ex was persoon 2.

Voordat jullie het contact verbroken hebben jullie een grote ruzie gehad. Persoon 2 waarschuwde je, maar jij wilde niet luisteren. Je hebt je los weten te breken uit de klauwen van je ex en bent met veel moeite weer opgenomen door je familie.

Persoon 2 heb je al die tijd niet gezien, tot jullie elkaar tegen het lijf lopen bij de diepvriesafdeling van de supermarkt.


Door dik en dun

Jullie zijn elkaars eerste liefde. Elkaar ontmoet op een festival en het was direct raak. Samen hebben jullie veel festivals bezocht. Nu zijn jullie al jaren samen en hebben jullie een zoon van acht jaar. Maar eens of twee keer per jaar doen jullie nog een festival. Daarnaast hebben jullie een stabiel leven opgebouwd. Koopwoning, beide een baan. Maar soms valt een van de twee terug en het gebruik van coke. De ander heeft gisteren een verpakking gevonden.

Persoon 1. De vorige keer had je al gezegd dat het de laatste keer zou zijn dat je hem steunde. Jij kunt dan altijd de troep opruimen die de ander maakt met zijn drugs gebruik. Je had ook elke keer goede hoop. Nu is de maat vol

Persoon 2. Elke keer ben je overtuigd dat het de laatste keer is. Maar dan gebeurt er weer iets en dan grijp je toch weer terug naar de coke. Nu met het gezeik met Corona greep je weer naar de coke. Zoals altijd leidt dat tot problemen. Ook je baas die ook normaal de hand boven je hoofd hield heeft je nu ontslagen. De steun van je partner kun je nu echt goed gebruiken


Hebben om het hebben

Jullie, A en B, zijn in de ogen van familie en vrienden het toonbeeld van een goede relatie. Maar A, al wil je het niet toegeven, je maakt je erg zorgen over de hoeveelheid pakketjes die de laatste anderhalf jaar voor B worden afgegeven. 

Jullie kiezen vandaag samen het definitieve boeket voor jullie bruiloft van volgende week.


Omdat het zo makkelijk is

Na een cursus ‘ontspullen’ een jaar geleden heb jij, A, het roer helemaal omgegooid. Al die Alibabazooi en zo ging de deur uit. Vandaag had je het op de heupen en ben je een stap verder gegaan; Alle niet-noodzakelijk spullen zijn bij het vuilnis gegaan, dus ook de lievelingsbeer van je man/vrouw B.

B komt net thuis van een zware, lange en vermoeide werkdag.