Het improvisatie format ‘De Vloer op’ is een Nederlands televisieprogramma, ontstaan in 2000. Aan de hand van een korte casus spelen de acteurs een geïmproviseerde scène.Wat wij zo tof vinden aan dit format is dat het altijd weer verrassend is. Het combineert acteren en improviseren met schrijven, drie elementen die we vaker opzoeken. Omdat de casussen vaak realistisch zijn, kan het publiek zich goed verbinden met dat wat er op het podium gebeurt. Het format leent zich ook voor creativiteit en eigen invulling, niet alleen voor de spelers, maar ook voor de schrijver.

Om meer oefen- en speelmateriaal te hebben willen we graag verhalen uitwisselen. Bekijk ons (groeiende) aanbod aan ‘De Vloer op’ scènes.

We horen graag hoe onze verhalen door jullie gespeeld werden en als of zelf ook  mooie situaties hebt, laat het ons weten

Tip bij het spelen; verander ‘persoon #’ in de naam van je speler.


Billie Jean

Bilie Jean – Michael Jackson

Christian, een half jaar geleden ben jij vader geworden. Hoewel je dol op je zoon bent, gaat het niet goed tussen zijn moeder en jou. Dat is ook niet zo gek, jullie kwamen elkaar tegen in een discotheek en hadden een one-night stand samen. Een tijdje later vertelde ze je dat ze zwanger was en dat ze het wilde houden.

Jij hebt destijds de keuze gemaakt er voor jouw zoon te zijn, maar het leven valt je zwaar. Je hebt een goede band met Arjen, de broer van jouw partner en besluit hem om raad te vragen.


Slechte dag om buren te zijn.

Speler 1, jij werkt nu al 20 jaar bij de politie en tijdens je dienst gisteren heb je je eigen buurman moeten bekeuren.

Speler 2, jij smeekte speler 1 om door de vingers te kijken aangezien jullie al 15 jaar erg goede buren zijn. Maar dit wilde speler 1 niet, je besluit verhaal te gaan halen.


Black widow

Paul, het verhaal gaat dat jouw aantrekkelijke buurvrouw weduwe is geworden doordat zij haar man heeft vermoord. Jij en de andere buurmannen hebben het er vaak over. Jij wil het met name niet geloven want je buurvrouw is een moordvrouw, om te zien dan! Maar de andere buurmannen hebben je uitgedaagd om erachter te komen wat haar verhaal is. Jij hebt je vooral voorgenomen om haar volgende slachtof.. echtgenoot te worden.


Jongen, ik wil er het beste van maken.

Persoon 1, jij kampt al 30 jaar met een alcoholverslaving  Het heeft je gezinsleven verwoest en hoewel jij al meerdere pogingen hebt gedaan om te stoppen, is het je tot op heden niet gelukt. Hierdoor hebben jouw 5 kinderen en 2 ex-vrouwen het contact met jou verbroken.

De enige met wie je nog contact hebt, is je jongste zoon Persoon 2. Hij is jouw alles en voor hem doe je alles. Dus toen hij een tijdje terug vroeg of hij bij jou in mocht wonen, heb je gelijk ja gezegd. Helaas blijkt, zo vader zo zoon, want kort nadat jullie samenwoonden, biechtte Persoon 2 tegen je op dat ook hij een alcoholverslaving heeft.

Jullie komen zo dadelijk allebei thuis na een nieuwe afkickpoging. Persoon 1 voor jou de zoveelste, Persoon 2 voor jou de eerste.


Closure

Jules, je hangt voor de buis. Onrustig. Moe. Verdrietig. Een vreemde angst draait om je heen.

Robin, je bent de geest van de partner van Jules. Je kunt het huis niet verlaten en wacht tot je bevrijd wordt. Tot Jules je loslaat.

In de kamer hiernaast begint jullie dochtertje weer te huilen.


Mama Said

Mama Said – Metallica

Jullie zijn broers/broerzus/zussen. Jullie opvoeding werd gedaan door jullie moeder nadat jullie vader op vroege leeftijd is verdwenen. Hierdoor was jullie moeder erg beschermend en streng geworden naar jullie toe. Zodra je al keek naar een skateboard of een broek met te wijde pijpen werd je direct gestraft. En waag het niet om naar je vader te vragen!

A: Jij bent de oudste en raakte daardoor als eerste in de pubertijd. Uiteraard begon jij je te verzetten tegen je moeder. Thuiskomen met ongure types, huiswerk niet meer doen en muziek luisteren die de duivel (je moeder) verboden had. De ruzies tussen jou en je moeder werden steeds maar erger en erger. Tot het moment dat de ruzie dusdanig uit de klauwen liep dat jij je moeder een klap gaf en vertrok. Je hebt nooit meer iets van je laten weten. En nu na jaren sta je opeens weer op de stoep.

B: Nadat A was vertrokken was je moeder niet meer dezelfde. Ze raakte in een enorme depressie en was niet meer voor reden vatbaar. Ondanks dat jij een stuk jonger was, moest je opeens voor je moeder zorgen. Dit deed je naar je beste kunnen, maar je moeder is alsnog overleden aan de gevolgen van haar depressie. Nu gaat de deurbel opeens en daar staat je broer/zus opeens weer. Degene die jij al die tijd verantwoordelijk hebt gehouden voor de toestand van je moeder.


Investeer in je toekomst

Nynke je bent professioneel bankrover, maar niemand in deze tijd heeft er last van. Jij hebt namelijk je erfenis geïnvesteerd in een tijdmachine. Hiermee reis jij af naar de toekomst om daar geld te stelen.. Plus, jij investeert het geld in aandelen. De aandelen die je koopt, koop je bij de bank waarvan je gestolen hebt, zo is het geld dus in feite weer terug bij de bank waar je later van steelt. Je reist nu weer naar de toekomst om een bank te beroven.

Kevin, jij bent bankier en hebt door wat Nynke aan het doen is. Je bent ontzettend onder de indruk van haar. Je wil graag bij haar in de leer, dat je daarvoor mee zal moeten naar haar tijd zal je op de koop toenemen.


Een mooie toekomst

Persoon 1, jij hebt geprobeerd de eindexamenlijsten te hacken om je cijfer op te schroeven. Helaas zijn ze hier op school achter gekomen en moet jij op gesprek komen. Persoon 2, jij bent de directeur van de school.


Koningsdag

Het is koningsdag en Jules, jij hebt al de hele dag rondgelopen, lekker gegeten en gedronken totdat Robin op een veel te volle gracht met een auto over jouw voet heen reed. Jullie zitten bij de eerste hulp te wachten tot je eindelijk geholpen wordt


Borstamputatie

A jij weet dat je het BRCA1-gen bij je draait, wat de kans op borst- en eierstokkanker aanzienlijk verhoogd. Je hebt regelmatig controles, maar twijfelt de laatste tijd steeds vaker of je je borsten definitief moet amputeren.

Je begint het gesprek hierover met jouw partner B.