Speler 1, jij wilt weg uit de stad en hebt daarom een huis gekocht in een klein dorp. Vandaag ben je voor het eerst na de overdracht weer in het huis om dingen op te meten. Je ziet dat je buurman, speler 2, die al jaren in het dorp woont, in die paar dagen een nieuwe schutting heeft geplaatst – duidelijk op jouw erf. Tijd voor een vriendelijke kennismaking.
Jules en Robin, jullie zijn tieners en jullie repeteren voor het toneelstuk dat jaarlijks op De Grote Avond wordt opgevoerd voor alle leerlingen en familieleden in de grote zaal van de schouwburg.
In jullie rol zijn jullie verliefd, maar wat het repeteren echt heel ingewikkeld maakt is dat jullie in het echt ook verliefd zijn op elkaar, maar dat weten jullie niet.
Jullie repeteren nu de scène van de tweede ontmoeting in het park
Jules, je hangt voor de buis. Onrustig. Moe. Verdrietig. Een vreemde angst draait om je heen.
Robin, je bent de geest van de partner van Jules. Je kunt het huis niet verlaten en wacht tot je bevrijd wordt. Tot Jules je loslaat.
In de kamer hiernaast begint jullie dochtertje weer te huilen.
Persoon 1 en Persoon 2, jullie zijn allebei nonnen in een orthodox katholiek klooster.
Persoon 2, jij bent hier als kind zijnde al gekomen en Persoon 1, jij woont nu een jaar in het klooster. Jullie leven sober en houden een ritme aan van 8 uur werken, 8 uur bidden en zingen en 8 uur rust.
Persoon 1, Persoon 2 is jouw mentor en heeft jou al sinds het begin van je komst onder haar hoede genomen. Jullie hebben wekelijk mentor momentjes waarin jullie vrij zijn om zonder het oog van God te kunnen spreken. In jullie vorige mentormomentje kreeg jij het gevoel dat Persoon 2 hier als kind zijnde niet in vrije keus is gekomen. Hoewel de mentormomentjes vooral op jou gericht zijn, besluit jij bij aankomend mentormoment Persoon 2 hier eens naar te vragen.
X en Y, jullie werken al twintig jaar samen bij de bieb. Vorige week is bekend geworden dat een deel van de personeelsdossiers van de bibliotheek zijn gehacked.
X, als techneut weet jij hier meer van.
Y, jij bent een van de gedupeerde collega’s waarvan alle gegevens op straat ligt.
Speler 1: Je bent 35 jaar. Nog maagd. Je woonde tot nu bij je ouders. Maar je hebt elders werk gevonden en gaat nu verhuizen naar een andere plaats. Je ouders vinden dat je nu aan de man / vrouw moet. Zij hebben een afspraak gemaakt met een datingbureau in het dorp. Je bent opgevoed in een orthodox christelijk gezin en woonde al die tijd in een dorp op de bible belt. Je gaat naar het datingbureau, vooral met de intentie om nu eindelijk eens “los” te kunnen gaan en seks te hebben.
Speler 2: Je runt een christelijk datingbureau. Je klandizie komt uit de omgeving, gelegen in de bible belt. Het is niet ongewoon dat de ouders jou vragen iets te zoeken voor hun kind.
Amanda, er rust een vloek over jouw familie; niemand wordt ouder dan 45 en iedereen sterft aan dezelfde kwaal; hartfalen. Jij bent nu 45. Het verhaal gaat dat Gosse het laatste familielid is dat ouder dan 45 is geworden en dat hij de vloek in werking heeft gezet. Nu tijdreizen mogelijk is, heb jij besloten om terug het verleden in te gaan om uit te zoeken hoe de vloek gekomen is.
Speler 1: een paar jaar geleden is jouw vader/moeder overleden, en recent heeft jouw moeder/vader (Speler 2) daarom besloten kleiner te gaan wonen. Als goed kind help jij natuurlijk met opruimen en inpakken.
Vanochtend vond jij bij het opruimen een stapel fotoboeken die jij niet kent. Bij het doorbladeren deed jij een schokkende ontdekking: jouw ouders blijken in jouw jeugd swingers te zijn geweest.
Jullie zijn 2 vrienden op kampeervakantie.
Persoon 1 heeft als real life Indiana Jones echt de tijd van zijn/haar leven.
Persoon 2 heeft al 4 nachten bijna niet geslapen, is verbrand en zit onder de muggenbulten
Toch doen jullie nog een laatste poging voor een hike naar de ‘magic waterfalls’.
Bilie Jean – Michael Jackson
Christian, een half jaar geleden ben jij vader geworden. Hoewel je dol op je zoon bent, gaat het niet goed tussen zijn moeder en jou. Dat is ook niet zo gek, jullie kwamen elkaar tegen in een discotheek en hadden een one-night stand samen. Een tijdje later vertelde ze je dat ze zwanger was en dat ze het wilde houden.
Jij hebt destijds de keuze gemaakt er voor jouw zoon te zijn, maar het leven valt je zwaar. Je hebt een goede band met Arjen, de broer van jouw partner en besluit hem om raad te vragen.