Life on Mars? van David Bowie
Jullie leerden elkaar jaren geleden kennen als collega’s bij jullie eerste baan. Al snel werden jullie beste vrienden en deelden jullie alles met elkaar. Wat jullie ook deelden, was een sleur. Het leven was saai en zelfs alle films over andere werelden brachten niks nieuws. Jullie wisten niet hoe jullie je leven uitdagender konden maken. En eigenlijk, jullie durfden dat ook niet.
Dus toen jullie vijf jaar geleden van baan veranderden, maakten jullie de afspraak om al het normale 180 graden om te draaien. Jullie zouden dus altijd het tegenovergestelde kiezen van wat jullie in eerste instantie zouden doen of denken. Dit met de hoop om te ontdekken wat het is om echt vol te leven. Vandaag ontmoeten jullie elkaar voor het eerst in vijf jaar weer om te kijken wat deze afspraak jullie heeft gebracht. Oftewel beantwoorden jullie de vraag, is er meer in het leven?
Jules, jouw zoon is veroordeeld voor moord en vandaag zal zijn doodstraf uitgevoerd worden.
Robin, jouw dochter is door Jules’ zoon vermoord. Jij verwacht troost te vinden als het vonnis eindelijk voltrokken is.
Jullie zijn vandaag samen in de gevangenis om geïnterviewd te worden voor de tv, maar er gaat voortdurend iets mis en jullie wachten en wachten, maar het interview wordt voortdurend uitgesteld. Jullie komen in gesprek
X en Y, jullie werken al twintig jaar samen bij de bieb. Vorige week is bekend geworden dat een deel van de personeelsdossiers van de bibliotheek zijn gehacked.
X, als techneut weet jij hier meer van.
Y, jij bent een van de gedupeerde collega’s waarvan alle gegevens op straat ligt.
A en B, jullie zijn beide aan het backpacken in Zuidoost-Azië.
A, jouw reis kan niet beter. Je hebt de mooiste dingen gezien, wat je ook allemaal vakkundig hebt vastgelegd op The Gram. Je had de mazzel bij die ene zonsopkomst en de mensen zijn allemaal uiterst vriendelijk. Vorige week heb je, na een fullmoon party, je bovenste hostelbedje gedeeld met die ene leuke persoon. Die was de volgende ochtend weliswaar er vroeg vandoor, maar met jouw geluk weet jij zeker dat je die persoon nog wel tegen zult komen. En verrek. Na en paar dagen te hebben genoten van een gratis upgrade in een pittoresk resort, blijkt op het busstation die ene persoon te staan….
B, jouw reis is kut. Jaren heb je gespaard voor deze levens-veranderende droomreis, maar in plaats van jezelf te vinden, ben je bijna alles verloren. Op dag 2 al was je portemonnee gestolen en je bent al minimaal vier keer afgezet. Je hebt de moed maar opgegeven en het op een drinken gezet. Vorige week ben je nog na een of ander fullmoon feestje met de eerste de beste persoon naar het hostel gegaan. Wat een slechte nacht. Die hoef je nooit meer te zien. En nu sta je hier dan, bij het busstation in een of ander godvergeten oord, op de bus te wachten. Het duurt en duurt, en wie staat daar?
Persoon 1, jij bent een tijdje geleden gediagnostiseerd met een chronische ziekte en hebt nog maar een korte tijd te leven. Jij hebt een bucket list gemaakt, maar ook een lijst met dingen waar je spijt van hebt.
Een van de dingen is dat je de partner van je zoon verguisd hebt omdat die niet van een rijke familie afkomstig is zoals jullie zelf, hierna heeft je zoon het contact met jullie verbroken. Je hebt je zoon gevraagd om vergiffenis. Die heeft gezegd dat je eerst moet laten blijken dat zijn partner accepteert.
Je hebt persoon 2, de partner van je zoon, dan ook uitgenodigd voor de thee.
Het is het jaar 2345, tijdreizen en reizen naar andere dimensies kan nu al een tijdje.
Kevin, jij was op reis naar een andere dimensie. Maar daar aangekomen heb je het gevoel dat er iets is mis is gegaan. Dit omdat alles exact hetzelfde lijkt als jouw ’thuisdimensie’. Je rondt je werkdag af en ging naar huis. Maar thuis aangekomen blijk jij al thuis te zijn, althans de jij die in dit universum hoort. En in dit universum ben jij geen man, maar een vrouw.
Esther, jij speelt de Kevin in dit universum. Hier heet je Kevelina.
Speler 1: jij hebt sinds enige tijd een relatie met Speler 2, een echte Brabander. Zijn Brabanderschap geeft jou de kans om iets te doen wat op jouw bucketlist staat: eens naar een echt, niet toeristisch carnaval gaan! Met een leuk stellenkostuum.
Speler 2: carnaval is een van de redenen waarom jij Brabant hebt verlaten.
I want to hold your hand – The Beatles
A en B, jullie hebben een relatie.
A, nadat B herhaaldelijk is vreemd gegaan heb je een extreme verlatingsangst ontwikkeld.
B jij kwijnde weg in schuldgevoel. Want jullie zijn echt voor elkaar bestemd.
Daarom hebben jullie afgesproken elkaars hand nooit meer los te laten, letterlijk. Deze mooie belofte, ontstaan uit angst van A en schuldgevoel van B, is in de praktijk toch wat onhandig.
Wat doe je? Jullie zijn hand in hand aan het tuinieren.
A, jij kan het verschil tussen wakker zijn en dromen niet goed onderscheiden. Jij denkt nu dat je droomt, en doet daarom dingen die je in het echt nooit zou doen. Dit loopt dan ook erg uit de hand.
B, jij staat versteld van wat er voor je neus gebeurt.
2 jaar geleden zijn jullie beiden naar het Lowlands festival gegaan. Jullie kenden elkaar nog niet, tijdens het derde nummer van de band Nothing but Thieves maakten jullie voor het eerst oogcontact. Bij het vierde nummer liepen jullie naar elkaar toe en na het optreden volgden jullie elkaar al zoenend naar een donker hoekje naast de festival tent.
Jullie waren beiden ervan overtuigd dat jullie een connectie hadden, maar een van jullie heeft bij het uitwisselen van de nummers een vals nummer gegeven waardoor een verder contact niet mogelijk was.
Nu lopen jullie elkaar tegemoet bij de diepvriesafdeling van een supermarkt. Terwijl jullie beiden mee neuriën met een liedje dat door de geluidsboxen klinkt, maken jullie oogcontact. En terwijl jullie graven in je geheugen, realiseren jullie je ook dat het wederom de muziek is van Nothing but Thieves die klinkt op de achtergrond.